Dzień dobry!

 

Miło mi Cię widzieć na blogu.

Zapraszam Cię do mojego świata. Chętnie pokażę Ci moje życie blisko natury, zgodnie z rytmem dnia i pór roku. Zobaczysz jak zbierać zioła i przetwarzać je na domowe, ekologiczne kosmetyki. To wciąga – ani się spostrzeżesz, a będziesz myć się własnym mydłem, smarować swoim kremem, a włosy myć szamponem zrobionym z okolicznych roślin 🙂
Przeczytasz tu jak leczyć się naszymi rodzimymi ziołami, jak utrwalić ich moc na dłużej i jak ją później wykorzystać.

Pokażę Ci, jak prowadzić ekologiczny ogród bez chemii.  Jeśli dopiero zamierzasz go założyć – dowiesz się jak zacząć. A jeśli już uprawiasz swoje warzywa, pokażę Ci, jak robić to w zgodzie z naturą, bez chemii, z poszanowaniem praw przyrody.

Taki naturalny ogród to własne, zdrowe i smaczne warzywa przez cały rok. W dziale „kuchnia” pokażę Ci moje dania. Nadmiar warzyw i owoców wędruje do piwnicy w postaci przetworów. Ale nie tylko – podzielę się z Tobą wiedzą, jak zrobić domowe wina, nalewki, miody i cydr.

Dowiesz się też, jak ekologicznie (i ekonomicznie!) sprzątać dom bez chemii, dlaczego warto kupować nasze lokalne produkty i jak być bardziej eko na co dzień bez wielkich wyrzeczeń 🙂

Chociaż moje życie kręci się wkoło lasu, domu i ogrodu, którym poświęcam czas po pracy – to czasem wypuszczam się w odległe krańce świata. Pokażę Ci wrażenia z moich podróży, istotne informacje i ciekawe pomysły na nietypowy wypoczynek.

Zapraszam Cię do śledzenia bloga, będzie mi miło, jeśli moja wiedza okaże się dla Ciebie pomocna.